برای نامجو و هر که رفت

نروید! آقا،خانم!خواهش می کنم بمانید!

ما هم آدمیم.نیاز داریم یک نفر نقاشی مان کند،یک نفر برای حال‌ ما بخواند.یک نفر فیلم ما را بسازد،داستان ما را بنویسد.یک نفر ساز دست بگیرد حال‌ ما را بنوازد.یک نفر که با کارش چشم ببندیم و خوش خوشان سر تکان بدهیم.یک نفر که کتابش را کلمه به کلمه بخوانیم نه فصل به فصل.که دلمان بگیرد وقتی کتابش تمام شد.یک نفر که برای دیدن فیلمش سینما برویم،تا خانه هم پیاده برگردیم،تا یک هفته بعدش خواب های باربط و بی ربط ببینیم.اصلن یک نفر ازخودمان،قلمش را،قلم مویش را،دوربینش را،چه میدانم سازش را آیینه کند بگیرد سمتمان ببینیم خودمان را.یک نفر که بماند.نرود.طاقت بیاورد.بهتر و بدترش بماند،هرکی رفت کوک سازش عوض شد.از ما،دل ما،زندگی ما،نزد دیگر.

برای ما اگر میخوانی،میزنی،می نویسی،برای ما اگر می کِشی نرو.همینجا بمان.ما را از همین ته لذت ها محروم نکن.

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پگاه

به کجا چنین شتابان؟ گون از نسیم پرسید /دل من گرفته زین جا / هوس سفر نداری زغبار این بیابان؟ همه آرزویم اما/ چه کنم که بسته پایم/....... سفرت به خیر ، اما / تو و دوستی خدا را / چو از این کویر وحشت /به سلامتی گذشتی / به شکوفه ها/ به باران / برسان سلام مارا. گلاره خوبم، شعر استاد کدکنی رو درست و کامل به یاد نیاوردم. اگر اشتباه نوشتم ببخشند و ببخشید

نادر

آن خانه را چگونه پی خواهند افکند؟درهایش را چه کسی بر جای خواهد نشاند؟ نه اگر بازوی کار چنین اندک است و مصالح وسنگ چندان سنگین که از جای حرکت نمی توان داد......خاموش باش.دستها به هنگام کار نیرو خواهند گرفت وشمارشان افزون خواهد شد و از یاد مبر که در سراسر شب ,مردگان بیشمارمان نیز به یاریمان خواهند شتافت(یانیس ریتسوس.شاعر یونانی..تئودور اکیس)

مسعود

راست می گویی، می ترسم کم کم خودمان بمانیم و هیچ کس که شبیه ما نیست...

بهار

من یکی که اصلا از نامجو خوشم نمیاد چون یک ادم ترسو خودفروخته هر طرفی که باد بوزه این هم می وزه از ی طرف توی رادیو زمانه می گه بگیر و ببند نیست از یک طرف شعر برای ایران می خونه کی از این ادم دو رو خوشش میاد ؟؟؟

حکایه

چگونه ماند و چرا ماند[گل]

اتي

قشنگ بود،خيلي،ولي با خودم فكر ميكنم كاش اونايي هم كه بندن رفته بود.كاش قوچانيرا تكيده نميديدم .

دست نوشته

خیلی معرکه بود. امیدورام بمونه. نره که اونم مثل بقیه به قول خودت کوک سازش عوض می‌شه بعد یه مدت

کافه نشین

تا چند وقت پیش میگفتم باید بریم، چرا بمونیم، الآن میگم نه، باید بمونیم، باید تا تهش بمونیم، اینجا هم آدم زندگی میکنه.