دموکراسی سالاری

_ پدرمان میگوید "خاتمی مرد خوبی نبود ولی مردم از آن بدتر بودند.از سوپرمن انتظار باران داشتند."ما نمیفهمیم یعنی چه.پدر هم توضیح نمیدهد.در گیجی میگوییم:چه خوب! از پدر میخواهیم راجع به دموکراسی برایمان بگویداو هم میگوید:"ببین پدرجان دموکراسی یعنی مردم سالاری!همین!"کلی مجهولات در ذهنمان روشن میشود.اولآ که تا حالا کسی برایمان این کلمه را نخوانده بود و تا آن زمان مردم سالاری (به ضم میم و فتح دال)میخواندیمش و قادر به دریافت هیچ مفهومی از آن نبودیم.اما حالا میفهمیم دموکراسی یعنی چه.خوب یعنی مردم سالاری. مردم سالاری هم یعنی مردم بستنی سالار هستند!وای چه مردم خوشمزه ای!دیدی بعضی از این بستنی ها زیر بقیه له میشوند؟ما که میگوییم هر چه له تر خوشمزه تر.عجب چیزی است این دموکراسی!

_ یکسری مهمان زنگ زده اند گفته اند میخواهیم بیاییم.مادر محترم وسایل پذیرایی را آماده میکند و سر میز میگذارد.از قضا حواسش نمیباشد که مانشسته ایم و شکلاتهایی را که از دست ما درهزار سوراخ قایمانده؛ می آورد و میگذارد.ما هم معتاد شکلات؛شکلاتها را یک به یک میقورتیم.پدر محترم میگوید:ببین باباجان اگر قصد خودکشی داری؛این راهش نیست! در همین اثنا برادر محترم سر میرسد و چنگ میزند داخل ظرف شکلاتها و ۲۰ تا با هم برمیدارد.احتمالآ یکی برای خودش؛یکی برای جی افش؛یکی برای خواهر جی افش؛یکی برای دوست جی افش؛یکی برای مادر جی افش. . .مادر محترم میگوید:شما ها اگر ۶۰ سالتان هم بشود  باید هنوز شکلاها را ازدستتان قایم کرد!

_ کانالهای تلیفیزیون را عوض میکنیم(یکجور تفریح والبته وقت کشی است!)ناگهان مادرمحترم جیغش میرود هوا که"بذار دارد گلی خوشگلی گلی دلبری میذارد" بعد از اظهارنظرجالب پدر بعد از تماشای فیلم مهمان که گفتند این بهترین فیلمی بود که در چند وقته ی اخر دیدم ؛حالا نوبت مادر است که چشمهایمان را از حدقه دربیاورد.اینها همین نسل فیلم "گوزن ها" هستند؟؟! فکر کنیم اگر یکبار دیگر انقلاب شود؛ ملت به احترام فیلم "رز زرد" از جا بلند میشوند و به شیوه ی یانگوم جان ادای احترام میکنند!

/ 9 نظر / 2 بازدید
کيوان

به به! پینگ دریافت شد... بله! گلی خوشگلی گلی دلبری! از مامان محترم بپرسيد ببينيد ميدونه خواننده «چسبش رو کم زده بودی ور اومد» و «برو برو برو برو دختر٬ دوستيمون فايده نداره» مال کيه؟! اگر ميدونستن بفرماييد برای انداختن لنگ بشتابيم.

امیر

یکی از مسخره ترین کلماتی که شنیدم اینه : "مردم سالاری" گورباخه سالاری به نظرم آقلانه تره.

امیر

مثلا تو همین خونه شما: اگه مامانت اینقدر دیکتاتور نبود سنگ رو سنگ بند می شد؟

باد صبا

سلام ممنون از سر زدنتان اون خاطره دومین نوشته منه (۵ خرداد) من با نظر پدر محترمتون موافق نیستم. مردمسالاری چیزی نیست که یه ملت قرصشو بخورن و بعد تو همه کشور مشکل استبداد حل بشه. حتی حکومتهایی مثل کورش هم مردم سالار نبودن (مردمدار بودند) حرکتی هم که خاتمی شروع کرد را مطمئنا ۵۰ سال دیگر اثرات مثبتش را می بینیم. ضمنا درمورد فیلم دست دادن ایشان در وبلاگ (یادداشتهای نوید) این مسئله روشن شده موفق باشید

ميم-سنجاقک

عزيزم! اين زخمه خوب شده ديگه! راستی شما امتحاناتون تموم شده؟ ای ول دانشگاتون پس! چه خوبه اونجا...ديگه اينکه مرسی که سنجاقک خونت اومده بود پايين ! بيا ماچت کنم! مووووووآآآآآآآآآآآآآآآآآآآاه! (اين صدای ماچ بود) ديگه اينکه همينا فعلا :)

Mody

به به! چقدر فعالیت از خودت در وکردی. ای ول. منهم با دیکتاتوری موافقتم. دموکراسی و مردم سالاری و مردم داری و ... چه دیگه. همشون سوسول بازیه. فقط دیکتاتوری، اونهم از نوع ....... برای رعایت شئونات اسلامی، فعلاً من از حرکتی که سنجاقک باهات انجام داد خودداری میکنم. من که مثل خاتمی نیستم که با همه میره دست میده و ماچ و موچ راه میندازه. آدم باید یه فرد متدین رو الگوی خودش قرار بده. اینهو آقا.

گلاره

به کيوان:اون لنگو وردار بيار! صحنه به صحنه ي«برو برو دختر دوستيمون..» را حفظ شده ايم.آهنگ فيورت بانو است.هر دفعه هم ميگويند:چقدر باحال است اين خروس بازی شان!!! جايتان خالی ديشب هم ۳ ـ۴ مترمکعب اشک ريختند بخاطر مرحومه مغفوره مهستی.کلی نک و ناله که چرا خواننده ی فيورت من؟با اين وضعيت شايد ما هم يک مراسم بزرگداشت برای اين خواننده برگزار کرديم.يه ديس حلوا درست کن پاشو بيا

من کيستم؟

جناب امير خان !!! امير عزيز !! پسر گل ! اون کلمه عاقلانه است نه اقلانه !!!! مجيد/امير جان دلبندم!!!

من کيستم؟

من فکر می کنم تمام برنا مه ريزی هايی که توی دولت آقای خاتمی انجام گرفت (فارغ از مثبت يا منفی بودنشون )توی دولت نهم به باد فنا ميره و نابود ميشه .. چون توی مملکت ما سيستم بر مبنای ۱-آزمون وخطا و ۲- سلیقه است. هر مديری توی هر مقامی به محض گرفتن سمتش تمام برنامه های مدير قبليش رو پاک می کنه و برنامه های خودش رو اجرا می کنه! هر چقدر هم مزخرف و ناکارآمد و غلط باشن اهميتی براش نداره چون اون (مدير) نفع خودش براش ملاکه !