من خدایم!

 دیروز پای تلویزیون نشسته بودم و با ریموت کنترل مرتب کانالهای ماهواره را عوض میکردم.بالاخره خسته شدم و به اتاق برگشتم.چند دقیقه طول نکشید که مامانم صدام زد که بیا این برنامه رو ببین.خودم را پای تی.وی رساندم.یک خانم محترم(شاید هم نا محترم)هم سن و سالهای مادربزرگم نشسته بود و طبق روال برنامه های لس آنجلسی به تلفن های ایران پاسخ میداد.اما از جونم و عزیزم و چه خوشگل شدی امروز خبری نبود.قضیه چیز ذیگری بود. مردم تماس میگرفتن و راجع به مشکلشون حرف میزدن بعد این خانم یک کارت از میان انبوه کارتهای خودش که هر کدوم شامل یک نقاشی عجیب غریب بود در می آورد و راجع به شیطانهایی که در زندگی ان فرد هستند برایش صحبت میکرد.اخر سر هم شماره ی کارت را به ان شخص میداد و از او میخواست بعدآ با خانه ی او تماس بگیرد تا مفصلآ راجع به مشکل او و چگونگی حل ان صحبت کنند.البته این خانم در قبال کمکهایی که میکرد(طبق ادعای خودش)هیچ گونه دستمزدی نمی خواست.نیز وعده میداد:"تا چند وقت دیگر به ترکیه خواهم رفت.دوستانی که تمایل دارند؛ بیایند آنجا مرا ببینند.من آنجا پیش استادم خواهم بود و با کمک او مشکلات شما را بیشتر و بهتر حل خواهیم کرد".اما نکته ی جالب آنجا بود که این خانم در بخشی از صحبتهایش گفت:کشور ترکیه یک کشور عقب مانده بود و این استاد من بود که این کشور را به اینجا رساند که حالا در شمار کشورهای صنعتی و پیشرفته ی دنیاست!!!  

پ.ن:در دوره ای که نفی انگیزه ی آن است و از هر دوره ای مردمان به یکدیگر بیگانه ترند؛ ترس از آدمها جانشین ترس از خدا شده است!(صادق هدایت)

/ 4 نظر / 3 بازدید
شاهد

پس لازم شد حتما از ايشون براي سرعت بخشيدن به توسعه كشورمون دعوت به عمل بياريم!

امیر

و ماسک عشق به دنیا و متعلقاتش جایگزین عشق به خدا. -------------------------------------------------- کدوم رو انتخاب میکنیم؟ نفی به معنی پذیرش جای خالی حل مسئله یا نفی به معنی حذف مسئله

بهارا

همين که می تونی تی.وی ببينی برو خدا رو شکر کن.

شهرزاد

سلام دغدغه هایت قابل تاملند. موفق باشی.