در تکاپوی معنا

_ زردی آرزو کنان گفت:

     « این نمیتواند حقیقت داشته باشد! چطور میتوانم باور کنم که درون تو یا من یک پروانه است درحالیکه همه ی آنچه که من میبینم یک کرم کرک دار است؟»

_ کرم زرد با تردید گفت:

 « و اگر من تصمیم بگیرم که پروانه بشوم؛چکار باید بکنم؟»

«به من نگاه کن من دارم یک پیله میسازم.میدانم که بنظر میاید که دارم در پیله مخفی میشوم؛اما پیله راه فراری ندارد.پیله یک منزل بین راه است که در آنجا تغییر صورت میگیرد.پیله یک مرحله ی بزرگ است زیرا تو دیگر هیچ وقت نمیتوانی به زندگی کرم درختی بازگردی.»

_ « و یک چیز دیگر هم هست! وقتی یک پروانه هستی؛میتوانی واقعآ عشق بورزی؛عشقی که زندگی جدیدی را بوجود می آورد.این بهتر از همه ی آن چیزهایی است که آن کرم های درختی در آغوش هم فرورفته؛میتوانند انجام دهند.»

پ.ن1:مطلب بالا از کتاب در تکاپوی معنا نوشته ی ترینا پالاس میباشد.ظاهر کتاب مثل کتابهای ببین و رنگ کن است و در هر صفحه اش کلی نقاشی و فقط چند خطی نوشته است ولی کتاب جالب است!

پ.ن2:اصلآ نمیگویم بروید این کتاب رابخوانید چون ممکن است درکار خواندن کاندید(یادتان میآید که گفتید میخوانیمش؟)خللی ایجاد کند!

پ.ن3:تصمیم دارم هر چند وقت یکبار کتابی را اینجا معرفی کنم و آنچه استنباط شخصی ام از کتاب بوده را بنویسم.چند مزیت دارد:کمترین خوبیش اینست که آمارکتابخوانی ملی مان از 2 دقیقه در هفته به 2 دقیقه و نیم میرسد(بشنو و باور نکن) دوم آنکه هرکس کتاب را خوانده می آید و نظر میدهد و برداشت خودش از کتاب را بیان میکند.شاید بحث کنیم و در این بحثها چیزی یاد بگیریم.سوم آنکه شاید با کتابهای خوبی آشنا شویم.چهارم انکه شاید در این نقدها و بحث ها با محتوای اصلی کتابی که خیلی وقت قبل خوانده ایم آشنا شویم.پنجم آنکه برای رفع کچلی خوب است.ششم آنکه برای کاهش وزن خوب است.هفتم آنکه برای قبولی در کنکور خوب است.هشتم آنکه برای رفع قضا بلاخوب است......ای بابا دنبال چی میگردی تو؟ آقا خوب است باور کن!

/ 9 نظر / 13 بازدید
بهروز

سلام مطلب ؛مرد باید..؛ عالی بود موفق باشی

امیر

پوست اندازی چه دردناک و چه خوب چی؟ گفتی کچل؟ هر چی برا رفع کچی خوبه می خوام.

آنيتا

چه خوب ! هستيمت خواهرهستيمت !

امیر

گلاره لینک هات پاک شدن چرا؟ جراحی کردی درشون آوردی؟

مسعوده

من که می دانید با هر نوع نقل حشره ای مطرح باشد در آن جا هم حضور دارم هم دفاع می کنم . هم هر چیز دیگر !‌وخب لابد خودتان فهمیدید که ما زیاد کتاب خوان نیستیم و از آن هایی هستیم که ترجیح می دهیم نخوانیم تا بخوانیم . چیز چندانی هم در چنته نداریم ولی شما بخوانید ما به بحثهای پربارتان نگاه می کنیم و یاد می گیریم !‌از بابت سوتی هم گلاره خانوم ! به اینها نمی گویند سوتی اگر بدانید من چه سوتی هایی بل قوطی هایی در این دور ِ‌دوران داده ام دیگر وای وای راه نمی اندازید برای دو مثقال و نیم کامنت که خب ما را خوشحال کرد !

گلاره

خواهر يه گلاب به رويتانی چيزی بفرماييد.کی گفته ما کتابخوانيم؟چرا فحش ميدهی؟ عجب ادمايی پيدا ميشوند.طرف فحش ميده در ميره! ای بر ... نخیر امیر خان!خودمان پاکشان نمودیم.اینجا یه خبرهای بدی شده.برای بالا بردن ضریب امنیتی مان اینکار را کردیم!بزودی عرض میکنم خدمتتان!

امیرسام

سلام یکی از دوستای خوبم این کتابو بهم معرفی کرد منتها نیدونم این کتاب چه ربطی به مشکل من یعنی افسردگی داره؟ دلت خواست به ما هم سربزن

[قلب] سلام گلاره جووون.مطلبت عالی بود ولی نمی دونم چرا لینک هاتو نوش جان کرده بودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

سللللللممموم[دست] بابا bravo.[دست][قهقهه] هه هه هه