اعترافات جنایی

کجاداریم زندگی میکنیم؟این سوالیه که چند وقته بافرکانس هزاربار در روز ازخودم می‌پرسم.امروز برای پروژه ی درس روانشناسی جنایی مادرمان مشغول سرچ راجع به قاتل زنجیره‌ای آبادان بودم که به نتایج حیرت انگیزی رسیدم.

یک آقایی بوده که سه سال،روزهای تعطیل یه میله آهنی میذاشته رو کولش و سوار دوچرخش می شده و توی شهر میچرخیده و آدم میکشته.به همین راحتی.فرقی هم نمیکرده واسش.ده ساله،بیست ساله،پنجاه ساله.فقط باید زن می بودن.چرا؟چون از زن هاخوشش نمی اومده.جالب هم اینجاست که یک گروه روانپزشک باهاش گفتگو کردن و فهمیدن که ایشون درسلامت کامل روحی وروانی هستند.

سوالی که پیش میاد اینه که سالماش اینجورین مریضاش چجورین؟

نکته ی جالب اینه که تا قبل ازدستگیری قاتل زنجیره ای،پلیس محترم برای چندتا از قتل ها قاتل پیدا می کنه.متهمانی که اعتراف می کنن به قتل؛

"ابتدا یک راننده کامیون دستگیر می شود که نزد ماموران اقرار به قتل می کند اما هنگامی که نزد بازپرس می آید از بازسازی صحنه عاجز مانده و در نهایت عدم انتساب اتهام به وی محرز و با قرار منع تعقیب از سوی بازپرس وقت آزاد می شود.سپس فردی به نام علی.م دستگیر می شود که یاد شده معتاد بوده وبا دوچرخه به عنوان کفاش دوره‌گرد امرارمعاش می‌کرده است.وی به دلیل وضعیت اعتیادش!نزد ماموران اعتراف به قتل میکند امانکته آنکه نه دوچرخه اش ازنوع کوهستان بوده و نه خال گوشتی برچهره داشته.نیز صحنه قتل را به درستی بازسازی نمی کند"

حالاسوالی که پیش میاد اینه که چجوری میشه که کسی که قتل نکرده اعتراف میکنه؟

در یکی دیگر ازقتلها،از آنجا که جستجوها برای یافتن قاتل به نتیجه نمیرسد، پسرمقتول! متهم به قتل و بازداشت می شود.درنهایت اعتراف به قتل کرده و صحنه قتل را هم به درستی(منطبق بانتایج پزشکی قانونی) بازسازی می کند! دادگاه تشکیل می شود و حکم قصاص برای او صادر می شود.در همین هاگیر واگیر و پیش ازاجرای حکم،آقای قاتل زنجیره ای یکهو،ساعت یک شب،بازپرس را صدا میزند و میگوید از سرشب خوابم نمی برد.یک چیزی سردلم هست میخواهم بگویم و درآن لحظه ایشان به قتل آن خانم هم اعتراف میکند و صحنه قتل راهم باجزئیات بازسازی میکند.

سوالی که اینجا پیش می آید اینست که اگر جناب قاتل زنجیره‌ای آن شب میخوابید،چه میشد؟سوال بعدی اینکه چند درصد قاتلهای زنجیره ای پیش از قصاص بیگناهان اعترافشان میگیرد؟سوال بعدی اینکه آیامن کی‌ام؟اینجا کجاست؟دررو کدوم طرفیه؟!

برای اطلاعات بیشتر+

/ 1 نظر / 15 بازدید
سهند

سلام دکتر، تعجب نکن! این چیزها عادیه! یکی از دوستای من هم به اتهام قتل نکرده زندانه با اینکه کلی مدرک دال بر بیگناهیش وجود داره اما همچنان در زندان به سر میبره! راستی من ارسلانم این اسم جدیده ![نیشخند]