از مزایای جدیدالکشف اینترنت

همان اندازه که کار با اینترنت و استفاده از آن با سرعتی شگفت در حال گسترش است؛ عواقب آن نیز گسترش میابند. یکی از این پیامدها بیماری های اینترنتی اند که در ادامه به آنها می پردازیم:

۱ـخودگردی یا  Ego_Surfing : مبتلا یان به این بیماری دایمآ نام خود را در اینترنت جستجو می کنند.البته قشر روشنفکر"روزنامه نگار و وبلاگر بیشتر درگیر این بیماری هستند.این افراد بسیار برایشان مهم است که چند نفر و از کجا به وبلاگ یا سایتشان لینک داده اند.مرتبآ کنتور سایتشان را چک می کنند و نمودار تعداد بازدید کنندگان آنها را دچار اضطراب می نماید.

2_بلاگ افشایی یا Bog Streaking:خود افشاگری نیز از مسایلی است که روانشناسان آن را یک بیماری می دانند.عده ای از افراد رازها و اسراری را که معمولآ شخصی و خصوصی قلمداد می شوند روی وبلاگ هایشان می آورند.از عکس گرفته تا روابط خصوصی.

3_شکار عکس یا Photo Lurking:این بیماران علاقه شدیدی به زیر و رو کردن آلبوم عکس اینترنتی افراد نا شناس دارند که البته با وجود سایت هایی چون اورکات این بیماری بسیار اوج گرفته است.مرض گشت و گذار در آلبوم عکس کسی که تا بحال حتی یکبار هم او را ندیده اید.

4_بیماری Crack Berry: این بیماری عبارتست از چک کردن ایمیل _آفلاین و sms در هر حالتی.حتی وقتی در wc مشغول انجام امور مربوطه هستید!یک جور سرطان انتظار برای دریافت پیام یا پیج شدن درست مثل انتظار زندانی های بی ملاقاتی.

5_خود بیمار پنداری یا Cyber Chondria: البته این بیماری در میان دانشجویان پزشکی (خصوصآ ترم 6 به بعد)قدمتی دیرینه دارد.این دکتر پس از این ها با شناختن هر بیماری"در وجود خود بدنبال نشانه های آن می گردند(این اگه بیماری نیست پس چیه؟) اما ورجن (کیبوردم zh نداره!) جدید به خاطر دسترسی عموم به سایتهای مختلف پزشکی و البته سرویسهای این سایتها گسترش یافته است و بسیاری خود را بیمار می پندارند.

6_آشغال جمع کنی یا Cheesepodding:اگر مبتلا به این بیماری باشید تمایل برای جمع آوری و بایگانی کردن هر چیز بدرد نخور و مستعمل و بنجل که روی اینترنت پیدامی شود " دارید. از آهنگهای عهد دوغ گرفته تا بریده های اسکن شده روزنامه.

7_وبگردی یا Google_Stalking:گوگل بازی در حد مرگ. همان مرضی که خیلی ها را در هنگام بیخوابی یا بیکاری به گوگل می کشاند تا چند سایت جدید یا دوستان دوران دبستان و هم بازی های قدیمی را در اینترنت پیدا کنند.

8_ویکی پدیا گرایی یا Wikipediholism: تمایل شدید به نوشتن و استخراج تراوشات ذهنی از مغز یا کاغذ یا دست نوشته به وبلاگ در ویکی پدیا و ویرایش  نوشته های دیگران.این مرض چنان همه گیر است که ویکی پدیا صفحه ای را برای سنجش میزان اعتیاد به خود برای کاربران در سایتش در نظر گرفته است.

یه دور نوشته رو خوندم تا غلطای املاییشو بگیرم دیدم عجب مریضی ام من! اوضاع انگار خیلی خرابه.من حالم بده!!!! آسپیرین خدمتتون هست؟؟!

/ 6 نظر / 21 بازدید
امير8404

اينجوری ما هم يه جورايی مريضيم شيمی درمانی خدمتتون هست برای اون کارم خوشحال می شم

مجتبی

سلام... مرسی که اومدی به وبلاگم... من هم اگر چه خیلی کم میام نت اما بعيد می دونم يکی دوتا از اين بيماری های نتی رو نداشته باشم!... تا ببینیم چه پیش آید و چه در خور افتد! بازم میام...تو هم بیا... بای

مجتبی

اهل شعر که هستی؟ هر کس بد ما به خلق گويد ما سينه ی او نمی خراشيم ما خوبی او به خلق گوييم تا هر دو دروغ گفه باشيم

شاهد

وااای. با اين حساب من خيلی مريضم