وسوسه ی عجیبیه پی بردن به لایه های مخفی شخصیت آدم ها.آدم هایی ظاهرآ شبیه به هم اند.همه گوش دارند و چشم و دست و ...اما واقعآ هیچ شباهتی به هم ندارند!

حالا دیگه نگه داشتن بعضی فکرا و حرف ها در ذهن کار سختیه.حتی وقتی تو اتوبوس نشستی هم بغل دستیت با چند تا سوال بی ربط میتونه چیزایی از تو بفهمه که فکرش رو هم نمیکنی.تست های روانشناسی. سوال های روانشناسی.کلآ تب روانشناسی که فراگیر شده. صفحات مجلات زرد را هم که ورق بزنی بالاخره یک گوشه ای یک تست روانشناسی شخصیت میبینی.و عجیب تر از آن اقبالی است که آدمها به این مطالب نشون میدهند.دوستی دارم که مجله ای را صرفآ بخاطر تستهای روانشناسی که چاپ میکند٬ میخرد.معتقده که:« پی بردن به شخصیت آدما مثل باز کردن در صندوقچه ایه که میدونی کلی چیزجالب توشه اما صاحب صندوقچه اصلآ تمایلی به باز کردن در صندوقچه٬ واسه تو ٬نداره! خوب چاره چیه؟باید از سنجاق قفلی و سیم کمک بگیری و قفلو باز کنی.تست های شخصیت همان سنجاق قفلی اند!»

در یکی از سایت های روانشناسی٬تست جالبی دیدم منسوب فروید.به سوالات زیر جواب بدید تا اندکی با اولویت هایتان در زندگی آشنا شوید:

فرض کنید در خانه هستید و این ۵ اتفاق همزمان برای شما پیش می آید:

۱ـ تلفن زنگ میزند

۲ـ بچه تان گریه میکند

۳ـ یکی درخانه را میزند و صدایتان میکند

۴ـ لباس ها را بیرون روی طناب پهن کرده اید و باران میگیرد

۵ـ شیر آب رادر آشپزخانه باز گذاشته اید و آب دارد سرریز میشود.

حالا با این وضعیت شما این ۵ کار را با چه اولویتی انجام میدهید؟برای تحلیل اولویت هایتان زیر را ببینید:

هریک از ۵ مورد بالا نشان دهنده ی یکی ازجنبه های زندگی است:

زنگ تلفن نشان دهنده ی شغل و کارشماست٬گریه ی بچه نشاندهنده ی خانواده است٬زنگ در خانه نشان دهنده ی دوستانتان و سر رفتن آب نشان دهنده ی میل جنسی(sex) درزندگی شماست.