پیرو آنکه پست از مزایای جدیدالکشف اینترنت ماهیت معتاد خیلی ها را افشا نمود؛تصمیم دارم با توجه به مسئولیت خطیر شغلی ام  شما را بیش از پیش متوجه اوضاع خرابتان بنمایم!بنابراین بنا دارم در این پست یک تست روانشناسی برای تشخیص اعتیادتان به خواندن وبلاگ وسایتهای مشابهش بیاورم.پس برو بریم:

۱ـوبلاگ اولین جایی است که به آن سر می زنید.اگر وبلاگی را بوک مارک کرده اید که دیگر کلاهتان پس معرکه است!

۲ـشما برخی وبلاگها رابیشتر از یکبار در روز کنترل می کنید چرا که فکر میکنید در صورت عدم مراجعه تا فردا؛نوشته ی مهمی را از دست میدهید.

۳ـدر بسیاری از موارد که مجددآ به وبلاگی مراجعه کردید؛جدیدترین نوشته هنوز تغییر نکرده است(محمدرضاخان با تاخیر ۲ روزه شان خیلی ها را به اعتید کشاندند!)

۴ـاگر چند روزی به اینترنت دسترسی نداشته باشید(خدای نکرده)به محض مراجعه تمام وبلاگهای لیستتان را کنترل میکنید حتی اگردر بلاگر و لینکتان نشانی از بروز شدن نداشته باشند.

۵ـشما هرگز نیازی به مراجعه به بخش«نوشته های گذشته» ندارید چونکه تمام اخبار را خوانده اید.

۶ـتک تک نظرات بازدیدکنندگان را میخوانید چرا که دیگر مطلبی برای خواندن نمانده و گاهی در نظرات چیزهای جالبی نوشته شده یا وبلاگ جدیدی کشف میشود.

۷ـبایگانی وبلاگ را مرور میکنید مبادا نوشته ای ازتیررستان به دور مانده باشد.

۸ـاگر نویسنده وبلاگ درباره ی نظری که شما گذاسته اید؛توضیحی دهد؛احساس غرور میکنید.

۹ـشما احساس صمیمی بودن دوستانه ای با نویسنده ی وبلاگ دارید بدون انکه حتی یکبار هم با او صحبت کرده باشید

۱۰ـشما وبلاگ های مهم را مرتب چک میکنید؛نکند که برخی نظرات جدید خوانندگان را از دست بدهید

۱۱ـشما وبلاگ هایی را که در آنها نظر گذاشته اید باز هم چک میکنید؛نکند که نظراتی را که در جواب نظرتان داده شده است از دست بدهید

۱۲ـشما سعی میکنید نظراتتان طوری باشد که دیگران با خواندنش فکر کنند شما خیلی جالب هستید و از روی لینک به وبلاگتان بیایند(خوب بهر حال اینم یه جور روش جلب مشتریه منتها ازنوع شرافتمندانه اش!)

۱۳ـشما آرزو میکنید که وبگردهای بیشتری مانند شما معتاد شوند تا بتوانند درباره ی مطالب وبلاگ ها و کوچک ترین نظرتان موجود در آنها با هم صحبت کنید.(به این یکی اعتراف میکنم!ین خاصیت اعتیده که شخص معتاد دوست داره بقیه رو مثل خودش کنه تقصیر من چیه؟!)

۱۴ـشما آدرس وبلاگ های جالب را به دوستان غیر اینترنتی تان نمی دهید چرا که ممکن است آنها هم به منبع اخبار شما دسترسی پیدا کنند.شما با اخبار دست اول همیشه انها را متعجب میکردید و نمی خواهید رقیب داشته باشید.

پ.ن۱: مشکلی نیست.همه ی ما باید بدانیم که اعتیاد جرم نیست بلکه یک بیماریه!

پ.ن۲:من یه مرکز بازپروری خوب میشناسم.رفتم ثبت نام کردم واسه تابستون.شما هم بیاید اونجا با هم ترک کنیم.خیلی حال میده میشینیم با هم راجع به وبلاگامون حرف میزنیم!

پ.ن۳:پانوشت ۲ نشان داد که ما اصولآ نمی توانیم یه مطلب را کامل؛لفظ قلم بنویسیم.خوب نمی توانیم که نمی توانیم! گناه کبیره که نیست.والااااااااااااااااااااااااا